Chcete bydlet úsporně? Vyberte si tu správnou dotaci pro vás i váš dům

Díky státní dotaci získáte zpět až 50 % vynaložených finančních nákladů. Poradíme vám s financováním projektu a dotace za vás kompletně vyřídíme.

Dotaci za vás kompletně vyřídíme

Pomůžeme vám získat státní dotace dle programu nová zelená úsporám. Díky státní dotaci získáte zpět až 50 % vynaložených finančních nákladů. Tím nejen ušetříte, ale zároveň výrazně zkrátíte návratnost investice. 

Financování se vztahuje na instalace zateplení, využití tepla z odpadní vody, fotovoltaické systémy, Ekomobilitu, zelenou středu, Kotle, kamna a tepelná čerpadla, novostavby, solární ohřev a rekuperaci. Pro rodinné a bytové domy.

Společně vám pomůžeme vybrat ideální řešení dle vašich potřeb.

Která dotace je pro vás ta správná?

Bytové domy

Dotace pro bytové domy ve vlastnicví společenství vlastníků jednotek, bytových družstev, obcí, krajů, příspěvkových organizací ale i pro bytové domy ve vlastnictví fyzických a právnických osob.

Dům po babičce

Financování rekonstrukce s úrokovou sazbou 3 %.

Zálohová dotace až 1 000 000 Kč pro majitele starších domů, kteří zvažují komplexní rekonstrukci domu s cílem výrazně si snížit výdaje za bydlení.

Ušetřete své peníze i čas

Vyřídíme za vás státní dotace, postaráme se o financování, vytvoříme vám návrh a zajistíme rekonstrukci.
My se o vše postaráme.

Vyřídíme vám dotace pro tyto programy:

Dotace pro rodinné domy

Dotace z programu Nová zelená úsporám je možné získat na všechna opatření, která byla provedena a zaplacena po 1. lednu 2021. Dotaci lze uplatnit u budov s datem žádosti o stavební povolení před 1. 7. 2013.

Možnosti čerpání dotace

Dotace na zateplení obvodových stěn, střechy, stropů a podlah u stávajících rodinných domů. Podpora se vztahuje i na výměnu oken, dveří a jiných stavebních otvorů, instalaci stínicí techniky a na projekt.

Kolik získáte

Dotace na výstavbu zelených střech na rodinných domech, případně dalších nadzemních stavbách ve vlastnictví žadatele.Realizace zelené střechy bude podpořena pouze v kombinací s výstavbou, zateplením, solárními systémy, nebo instalací zdrojů tepla

Kolik získáte

Dotace na systémy pro využití tepla z odpadní vody včetně příslušenství a zapojení systému

Kolik získáte

Dotace na výměnu neekologických kotlů na pevná paliva nižší než 3. třídy, kotlů na topné oleje, lokálních topidel (např. kamen) využívaných jako hlavní zdroj tepla za kotel na biomasu či tepelné čerpadlo a na výměnu plynových kotlů starších než 20 let a elektrického vytápění za tepelné čerpadlo

Kolik získáte

Dotace na domácí solární fotovoltaickou elektrárnu propojenou s distribuční soustavou. Vyrobená elektrická energie se přednostně využívá v domě.

Kolik získáte

Dotace na výstavbu nebo nákup nového rodinného domu s velmi nízkou energetickou náročností využívající energii z obnovitelných zdrojů.

Kolik získáte

Dotace na efektivní zachytávání a využití dešťové a odpadní vody. Zachycenou vodu lze použít na zalévání zahrady nebo jako vodu užitkovou. Přínosem je úspora výdajů a spotřeby pitné vody.

Kolik získáte

Dotace na pořízení a instalaci nového systému na přípravu teplé vody pomocí solárních panelů či tepelného čerpadla.

Kolik získáte

Podpora se poskytuje na pořízení a instalaci dobíjecí stanice pro osobní elektromobil a dalších zařízení nezbytných pro její provoz

Kolik získáte

Dotace na systémy řízeného větrání se zpětným získáváním tepla.

Kolik získáte

Bonusy za kombinace více úsporných opatření, bonusy pro žadatele ze znevýhodněných regionů a pro environmentálně šetrná řešení.

Kolik získáte

Pomůžeme vám k energetické soběstačnosti

Vyřídíme za vás dotace

Vyřídíme za vás státní dotace, díky kterým významně ušetříte nejen finance, ale také svůj čas.

Úvodní návrh projektu zdarma

Navrhneme vám nejlepší řešení na míru. V případě specifické úpravy navrhneme individuální řešení.

Návrh, realizace a servis

S námi získáte komplexní služby od návrhu přes realizaci až po servisní údržbu.

Osobní konzultace zdarma

Provedeme zaměření, spočítáme náklady a navrhneme vám nejlepší řešení.

Přijedeme za vámi po celé ČR

Realizace provádíme po celé České republice.

Průběh spolupráce k vaší energetické soběstačnosti

Krok za krokem navrhneme a společně vymyslíme řešení přesně na míru vaší nemovitosti

1. Kontaktujte nás

Zašlete nám nezávaznou poptávku přes kontaktní formulář. Brzy se s vámi spojíme. Společně se domluvíme na prohlídce a konzultaci vašeho projektu.

2. Příprava

Než se setkáme, připravte si projektovou dokumentaci domu. Dokumenty nám pomohou vypočítat rozsah energetických úspor a návratnost vaší investice.

3. Osobní schůzka

Na osobní schůzce se seznámíme s vaší nemovitostí. Společně zkonzultujeme vaše požadavky a zjistíme všechny parametry pro návrh nejvhodnějšího řešení.​

4. Řešení

Připravíme vám detailní projektovou a cenovou nabídku. V nabídce vám představíme míru očekávaných energetických úspor, návratnost investice i možnou výši státní dotace.​

5. Realizace

Pokud se vám návrh řešení bude líbit, domluvíme se na všech detailech včetně termínu realizace a společně uzavřeme smlouvu. Po realizaci zároveň získáte záruční i pozáruční servis.

1. Kontaktujte nás

Zašlete nám nezávaznou poptávku přes kontaktní formulář. Brzy se s vámi spojíme. Společně se domluvíme na prohlídce a konzultaci vašeho projektu.

2. Příprava

Než se setkáme, připravte si projektovou dokumentaci domu. Dokumenty nám pomohou vypočítat rozsah energetických úspor a návratnost vaší investice.​

3. Osobní schůzka

Na osobní schůzce se seznámíme s energetickou spotřebou vaší nemovitosti. Společně zkonzultujeme vaše požadavky a zjistíme všechny parametry pro návrh nejvhodnějšího řešení.

4. Řešení

Připravíme vám detailní projektovou a cenovou nabídku. V nabídce vám představíme míru očekávaných energetických úspor, návratnost investice i možnou výši státní dotace.

5. Realizace

Pokud se vám návrh řešení bude líbit, domluvíme se na všech detailech včetně termínu realizace a společně uzavřeme smlouvu. Po realizaci zároveň získáte záruční i pozáruční servis.

Podpoříme vás na cestě k vytouženému bydlení

Specializujeme se na využívání moderních materiálů, které přinášejí nejen ekonomický, ale i komfortní rozměr do každého domova. S láskou k detailům a touhou po kvalitě se snažíme, aby každý náš projekt byl skvěle vyladěn a splnil vaše očekávání

Časté dotazy k dotacím

Oprav dům po babičce

Nový dotační program Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí ČR vyhlašovaný v rámci programu Nová zelená úsporám. Domácnosti můžou získat až 1 milion korun na komplexní zateplení rodinného domu nebo rekreačního domu a další finanční prostředky na ostatní podporovaná úsporná opatření jako je výměna zdrojů, instalace fotovoltaiky a další. Výhodou je, že celou dotaci obdrží ze 100 % předem. Rodiny s dětmi navíc získají bonus 50 tisíc korun za každé nezaopatřené dítě. Zároveň k dotaci budou moci využít zvýhodněný úvěr od bank a stavebních spořitelen, který pokryje rozdíl mezi způsobilými výdaji a vyplacenou dotací, a to bez nutnosti zástavy nemovitosti.

Ano. Zateplení můžete v jedné žádosti zkombinovat i s dalšími úspornými opatřeními vč. fotovoltaiky, výměny zdroje, využití dešťové vody a pod. Na každé opatření pak čerpáte dotaci ve výši limitů podpory, tedy např. FVE až 200 tisíc Kč, tepelné čerpadlo až 140 tisíc atd. a navíc získáte kombinační bonus. Samostatně bez zateplení můžete žádat o podporu v klasické NZÚ, dotace je ve stejné výši a je pak vyplácena ex post (zpětně).

Hlavní rozdíl je v tom, že v programu Oprav dům po babičce celou částku dotace obdržíte předem. Ve standardním programu NZÚ je dotace proplácena zpětně. Další výhodou programu Oprav dům po babičce je tzv. rodinný bonus ve 50 tisíc korun na každé nezletilé dítě žadatele. Na pokrytí rozdílu mezi dotací a zbytkem způsobilých výdajů máte možnost požádat u vybraných stavebních spořitelen o zvýhodněný úvěr, a to bez nutnosti zástavy nemovitosti. Naší snahou je motivovat domácnosti k realizaci kvalitního zateplení a současně přispět k využití stávajících neúsporných budov namísto rozšiřování další výstavby do volné krajiny.