Získáme vám až 1 000 000 Kč na rekonstrukci vašeho domu

Díky dotaci Oprav dům po babičce si výrazně můžete
snížit náklady na financování vaší rekonstrukce.

Ušetřete své peníze i čas

Vyřídíme za vás státní dotace, postaráme se o financování, vytvoříme vám návrh a zajistíme rekonstrukci.
My se o vše postaráme.

Kdo může žádat o dotaci "Oprav dům po babičce" ?

Každá fyzická osoba, která je ekonomicky aktivní, vlastní nemovitost a má v ní trvalý pobyt. Tedy, pokud jste zaměstnanci, zaměstnavatelé, osoby samostatně výdělečně činné, pracující důchodci, pracující studenti a učni nebo rodiče na mateřské dovolené (nikoliv na rodičovské) můžete o dotaci požádat.

Velkou výhodou je, že celou dotaci obdržíte 100% předem. Zároveň k dotaci budete moct využít zvýhodněný úvěr, který pokryje rozdíl mezi způsobilými výdaji a vyplacenou dotací, a to bez nutnosti zástavy nemovitosti.

Dotační bonusy

Bonusy jsou určeny pro žadatele s nezletilými dětmi, pro žadatele ze znevýhodněných regionů a pro environmentálně šetrná řešení.

Kolik vám pomůžeme získat díky dotaci?

Dotace pokryje 50 % způsobilých výdajů. Na komplexní zateplení lze čerpat až 1 000 000 Kč + případné bonusy. Další peníze lze získat v případě kombinace s dalšími opatřeními.

Možnosti čerpání dotace

Dotace Oprav dům po babičce

Zálohová dotace pro majítele starších domů, kteří zvažují komplexní rekonstrukci domu s cílem výrazně si snížit výdaje za bydlení. Podpořeny budou realizace, které byly dokončeny po 17. červenci 2023. Dotaci lze uplatnit u budov s datem žádosti o stavební povolení do 1. 7. 2013.

Možnosti čerpání dotace

Zálohová dotace na komplexní zateplení obvodových stěn, střechy, stropů a podlah u stávajících rodinných domů. Podpora se vztahuje i na výměnu oken, dveří a jiných stavebních otvorů a na instalaci stínicí techniky.

Kolik získáte

Zálohová dotace na výměnu neekologických kotlů na pevná paliva nižší než 3. třídy, kotlů na topné oleje, lokálních topidel (např. kamen) využívaných jako hlavní zdroj tepla za kotel na biomasu či tepelné čerpadlo a na výměnu plynových kotlů starších než 20 let a elektrického vytápění za tepelné…

Kolik získáte

Zálohová dotace na domácí solární fotovoltaickou elektrárnu propojenou s distribuční soustavou. Vyrobená elektrická energie se přednostně využívá v domě

Kolik získáte

Zálohová dotace na pořízení a instalaci nového systému na přípravu teplé vody pomocí solárních panelů či tepelného čerpadla.

Kolik získáte

Zálohová dotace na systémy řízeného větrání se zpětným získáváním tepla.

Kolik získáte

Zálohová dotace na systémy pro využití tepla z odpadní vody včetně příslušenství a zapojení systému.

Kolik získáte

Zálohová dotace na výstavbu zelených střech na rodinných domech, případně dalších nadzemních stavbách ve vlastnictví žadatele.

Kolik získáte

Zálohová dotace na efektivní zachytávání a využití dešťové a odpadní vody. Zachycenou vodu lze použít na zalévání zahrady nebo jako vodu užitkovou.

Kolik získáte

Podpora se poskytuje na pořízení a instalaci dobíjecí stanice pro osobní elektromobil a dalších zařízení nezbytných pro její provoz.

Kolik získáte

Bonusy jsou určeny pro žadatele s nezletilými dětmi, pro žadatele ze znevýhodněných regionů a pro environmentálně šetrná řešení.

Kolik získáte

Pomůžeme vám k energetické soběstačnosti

Vyřídíme za vás dotace

Vyřídíme za vás státní dotace, díky kterým významně ušetříte nejen finance, ale také svůj čas.

Úvodní návrh projektu zdarma

Navrhneme vám nejlepší řešení na míru. V případě specifické úpravy navrhneme individuální řešení.

Návrh, realizace a servis

S námi získáte komplexní služby od návrhu přes realizaci až po servisní údržbu.

Osobní konzultace zdarma

Provedeme zaměření, spočítáme náklady a navrhneme vám nejlepší řešení.

Přijedeme za vámi po celé ČR

Realizace provádíme po celé České republice.

Průběh spolupráce k vaší energetické soběstačnosti

Krok za krokem navrhneme a společně vymyslíme řešení přesně na míru vaší nemovitosti

1. Kontaktujte nás

Zašlete nám nezávaznou poptávku přes kontaktní formulář. Brzy se s vámi spojíme. Společně se domluvíme na prohlídce a konzultaci vašeho projektu.

2. Příprava

Než se setkáme, připravte si projektovou dokumentaci domu. Dokumenty nám pomohou vypočítat rozsah energetických úspor a návratnost vaší investice.

3. Osobní schůzka

Na osobní schůzce se seznámíme s vaší nemovitostí. Společně zkonzultujeme vaše požadavky a zjistíme všechny parametry pro návrh nejvhodnějšího řešení.​

4. Řešení

Připravíme vám detailní projektovou a cenovou nabídku. V nabídce vám představíme míru očekávaných energetických úspor, návratnost investice i možnou výši státní dotace.​

5. Realizace

Pokud se vám návrh řešení bude líbit, domluvíme se na všech detailech včetně termínu realizace a společně uzavřeme smlouvu. Po realizaci zároveň získáte záruční i pozáruční servis.

1. Kontaktujte nás

Zašlete nám nezávaznou poptávku přes kontaktní formulář. Brzy se s vámi spojíme. Společně se domluvíme na prohlídce a konzultaci vašeho projektu.

2. Příprava

Než se setkáme, připravte si projektovou dokumentaci domu. Dokumenty nám pomohou vypočítat rozsah energetických úspor a návratnost vaší investice.​

3. Osobní schůzka

Na osobní schůzce se seznámíme s energetickou spotřebou vaší nemovitosti. Společně zkonzultujeme vaše požadavky a zjistíme všechny parametry pro návrh nejvhodnějšího řešení.

4. Řešení

Připravíme vám detailní projektovou a cenovou nabídku. V nabídce vám představíme míru očekávaných energetických úspor, návratnost investice i možnou výši státní dotace.

5. Realizace

Pokud se vám návrh řešení bude líbit, domluvíme se na všech detailech včetně termínu realizace a společně uzavřeme smlouvu. Po realizaci zároveň získáte záruční i pozáruční servis.

Časté dotazy

Oprav dům po babičce

Nový dotační program Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí ČR vyhlašovaný v rámci programu Nová zelená úsporám. Domácnosti můžou získat až 1 milion korun na komplexní zateplení rodinného domu nebo rekreačního domu a další finanční prostředky na ostatní podporovaná úsporná opatření jako je výměna zdrojů, instalace fotovoltaiky a další. Výhodou je, že celou dotaci obdrží ze 100 % předem. Rodiny s dětmi navíc získají bonus 50 tisíc korun za každé nezaopatřené dítě. Zároveň k dotaci budou moci využít zvýhodněný úvěr od bank a stavebních spořitelen, který pokryje rozdíl mezi způsobilými výdaji a vyplacenou dotací, a to bez nutnosti zástavy nemovitosti.

Ano. Zateplení můžete v jedné žádosti zkombinovat i s dalšími úspornými opatřeními vč. fotovoltaiky, výměny zdroje, využití dešťové vody a pod. Na každé opatření pak čerpáte dotaci ve výši limitů podpory, tedy např. FVE až 200 tisíc Kč, tepelné čerpadlo až 140 tisíc atd. a navíc získáte kombinační bonus. Samostatně bez zateplení můžete žádat o podporu v klasické NZÚ, dotace je ve stejné výši a je pak vyplácena ex post (zpětně).

Hlavní rozdíl je v tom, že v programu Oprav dům po babičce celou částku dotace obdržíte předem. Ve standardním programu NZÚ je dotace proplácena zpětně. Další výhodou programu Oprav dům po babičce je tzv. rodinný bonus ve 50 tisíc korun na každé nezletilé dítě žadatele. Na pokrytí rozdílu mezi dotací a zbytkem způsobilých výdajů máte možnost požádat u vybraných stavebních spořitelen o zvýhodněný úvěr, a to bez nutnosti zástavy nemovitosti. Naší snahou je motivovat domácnosti k realizaci kvalitního zateplení a současně přispět k využití stávajících neúsporných budov namísto rozšiřování další výstavby do volné krajiny.