Zbavte se vydýchaného vzduchu jednou provždy

25.7. 2017 vladanvalouch@seznam.cz 884x

Zbavte se vydýchaného vzduchu jednou provždy

Každý máme stejný problém. Odjíždíme z velkých měst do hor, na vesnice nebo jen na procházku do parku. Chodíme si vyčistit hlavu a nadýchat se čerstvého vzduchu. Jeto důležitý prvek pro funkčnost mozku. Když sedáváme na školeních kde je 25 lidí v jedné třídě se zavřenými okny a vydýchaným vzduchem jsme šťastní za každý doušek čerstvého vzduchu. Proč se ale necítit doma jako na dovolené v horách ?

Co znamená čistý vzduch pro nás?

Jedním z mnoha faktorů zdravého prostředí u nás v domácnosti je jak rodinná pohoda tak i čistý vzduch. Vzduch nám pomáhá odbourávat stres a prokrvuje mozek při náročných činnostech. Je však několik způsobů jak čistého vzduchu docílit:

  1.    Pravidelné větrání
  2.    Rostliny v každé místnosti
  3.    Rekuperace

S pravidelným větráním se nám komplikuje život tím, že máme v domě mnoho nechtěného hmyzu a musíme přidávat do každého otevřeného okna sítě proti těmto škůdcům.

Rostliny jsou další starostí navíc. Musíme je pravidelně zalévat, přesazovat a věnovat jim kus našeho drahocenného času.

Nejlepším řešení pro Vás i pro mě byla právě Rekuperace. Jedná se o jednoduché zařízení, které rozvedete vzduch po celém domě do každé místnosti. Funguje to tak, že po veškeré instalaci, která se pohybuje kolem maximálně 100.000 Kč. Budete mít čerstvý a čistý vzduch každý den 365 dní v roce. Předtím než vzduch proudí do domu prochází rekuperátorem, který obsahuje technologii zpětného získávání tepla a filtry, které nám vzduch vyčistí.

Při stavbě mého domu jsem tuto technologii vyzkoušel a musím podotknout, že se nám spí lépe, dýchá lépe i myslí lépe a nedovedeme si bez tohoto zařízení život ani představit. a proto tuto rekuperaci instalujeme do každé námi realizované novostavby nízkoenergetických domů.

A co ještě udělat něco dalšího pro zdraví? Minimálně 1/3 života strávíme spánkem, a doma. Kromě spánku trávíme další čas s rodinou. Shodneme se tak, že můžeme i více jak 1/3 našeho času strávit doma. Tím chci říct, že vlastně ⅓ života stráveného doma můžeme ovlivnit tím, že budeme dýchat čerstvý vzduch.

Přemýšleli jste například někdy o tom, co pijete? Jsem přesvědčen, že s většinou z Vás se shodneme, že je nejlepší čistá pramenitá voda. A když ji nemáme? Sáhneme po různých filtračních jednotkách, či filtračních konvicích, abychom alespoň odebrali chemii, případně přebytek minerálů. No a víte, co jíte? Případně co byste měli jíst? Zajímáte se o to?

Vsadím se, že většina z nás minimálně ví, co by jíst mělo. No, a přemýšleli jste někdy o tom, jaký velký má vliv pro nás, vedle jídla a pití, další palivo? A tím je to co dýcháme, tedy vzduch, co myslíte, záleží na jeho čistotě?!

Nedávno jsem se svým mechanikem, který se mi stará o auto plánoval, výměnu oleje. Taková obyčejná výměna oleje – byste řekli, no ale ono to celé nechce jen olej, ale také filtr oleje, ale také filtr vzduchu. I auto, chce také filtr vzduchu. On by se ten stroj mohl zadřít. A to ještě není citlivý na chemii z ovzduší. Co na to říkáte? Máte doma filtr vzduchu?

Pro standarty od roku 2020 bude rekuperace potřebná v každém novém domě. Přemýšlejte o této technologii a pojďte s námi žit v roce 2020.

Komentáře
  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie